Kā portāls Delfi izglāba Romas pāvestu

«Iespējams, NATO, kas rej pie Krievijas vārtiem, ir provocējusi Putinu iebrukšanai Ukrainā» 1

vai

«Sīrija, Jemena, Irāka, Āfrikā notiek viens karš pēc otra. Visur te ir starptautiskās intereses. Nevar domāt, ka brīva valsts var uzsākt karu pret citu brīvo valsti. Konfliktu Ukrainā droši vien ir izraisījuši citi. Vienīgais, par ko apvaino ukraiņus, ir tas, ka viņi nav reaģējuši uz Donbasu, bet te ir runa par 10 gadu veciem notikumiem. Šis arguments ir novecojis.»  2

Kas tas ir? Kā tā var? Pacients ir izkāpis no gultas ar kreiso kāju, nepieciešams steidzīgi atbraukt uz mājām un veikt paskaidrojošu sarunu. Bet labāk arestēt viņu par genocīda, terorisma un dažādu noziegumu pret cilvēci atbalstu un papildus pārbaudīt uz noziegumiem par nepareizu domāšanu. Bet ko darīt, ja pastāv neliela problēmiņa — ja šo ir teicis nevis Latvijas pilsonis, bet… Romas pāvests?

Palīgā buržujiem steidzas Delfi portāls, vispopulārākais tautā kvazi-žurnālistikas «delfinārijs».

Raksta sākumā ir minēts īss pāvesta intervijas kopsavilkums, turklāt sensacionālais citāts par «NATO riešanu» tiek minēts pašās beigās bez jebkādiem paskaidrojumiem. Tālāk sākas tēžu aizstāšana: garš, nevienam neinteresants Maskavas patriarhijas skaidrojums. Rezultātā pāvesta vārdi paliek bez jebkādas analīzes, bet reakcijas redzamība uz tiem saglabājas. Gan kaza dzīva, gan vilks paēdis!

Tie, kas nesen drudžaini iestājās pret cenzūru, tagad guva panākumus tās ieviešanā, un patlaban mierīgi izteikt savu viedokli mūsu valstī drīkst tikai tad, ja jūs esat cienījams augsta amata valstsvīrs.

Nē, nu vārda brīvība pastāv, bet brīvības pēc vārda — nē.

 1https://www.corriere.it
 2https://rus.delfi.lv