Ministrs Bordāns un viņa valoda

Ziņo, ka Latvijas Tieslietu ministrija izstrādā tā saucāmo «likumu par divvalodības ierobežošanu». Šis likums liedz krievu valodas izmantošanu darba- un sabiedriskajās vietās. Par to ziņo portāls «delfi», atsaucoties uz Bordāna vārdiem. Ar kādu mērķi ministrija veic tik steidzīgu un īpaši svarīgu darbu?

Varbūt tas ir svarīgi LR ārpolitikai? — Diez vai. Attiecības ar Krievijas Federāciju jau ir tik ļoti sabojātas, ka «ar vienu aktu vairāk vai mazāk» — vairs nav svarīgi. No citas puses, Latvijas rietumu «draugus», kas šobrīd atrodas smagā ekonomiskajā un politiskajā krīzē, šis paziņojums arī nerūp.

Apskatīsim iekšējo politiku. Latvijas krievi pēdējos mēnešos jau tik un tā ir sajutuši visu «demokrātisko vērtību» komplektu, tāpēc viņi vienkārši ignorēs vēl vienu uzbrukumu.

«Tautas kalpiem» vienādi nerūp gan Latvijas nākotne, gan latviešu valoda, gan krievi — vispār Latvijas iedzīvotāji. Ekonomiskā katastrofa skars visus, neatkarīgi no nacionalitātes un valodas.

Lieta ir citā — tuvojas vēlēšanas. Buržuāziskās partijas savā starpā sacenšas «trakajā patriotismā», proti, cenšas pēc iespējas sapīgāk iekost visu, kas ir krievu un, kaut vai tas ir diezgan dīvaini, — visu, kas ir Padomju. Pašvaldībām ir sava atmosfēra: pieminekļu iznīcināšanas un ielu nosaukumu maiņas sacensības, ministijām — likumi, publiskajām personām — «ekspertu viedoklis». Visi pirms vēlēšanam grib būt vareni patrioti, jo vietas pie barotavas ir ierobežotas.

Tikai kādā veidā šo kārtējo noziedzīgu ierobežojumu ievešana palīdzēs parastiem cilvēkiem, Latvijas iedzīvotājiem? Īpaši nabadzības draudu priekšā, kas saistīti ar visu cenu paaugstināšanu. Cilvēkiem acīs ir satraukums, taču kungi reklamējas un vēlas vēl vairāk naudas.