Rīgas Domes vēlēšanas

Šodien parastais rīdzinieks sev uzdod mokošo jautājumu. Par ko balsot Rīgas domes vēlēšanās? Mūsdienu buržuāziskā valsts piedāvā tautai visai nelieli atbilžu variantu skaitu.

Par savu zagļu būtību parādušo, savus vēlētājus nodevušo buržuāzisko partiju «Saskaņa», kas nesen rekomendēja baltkrieviem visu šo latviešu grābekļu komplektu, uz kuriem gan Latvija, gan Ukraina jau ir uzkāpuši? Kuru dēļ tika sagrauta Latvijas rūpniecība, tranzīts, izpārdotas lauksaimniecības zemes. Kuru dēļ Latvijas strādnieki ir spiesti meklēt laimi ārzemēs.

Par ksenofobisku, nacionālistisku uz nacisma sliekšņa «Nacionālo apvienību» ar vienīgo orgānu galvā, kurš daudzus gadus jau čīkst: «Krievi nāk!»?

Par nomenklatūras «Jauno Vienotību», kas izcēlās no bankrotējušās un ienīda vecā «Vienotībā»?

Par histēriskajiem «Jaunajiem konservatoriem», kas ir iesaistīti korupcijas shēmās?

Par Latvijas Krievu savienību ar vienīgo pozitīvo programmas punktu — izglītības dzimtajā valodā aizsardzību — kad šo punktu principiāli nevar īstenot komunālās varas līmenī.

Par pārējiem «vienreizējiem» partijām un apvienībām, kuras ir izveidoti vēlēšanām un cenšas piesaistīt vēlētāju tikai ar seju un reklāmas baneru novitāti, nevis ne ar idejām un plāniem?

Jo idejas un plāni visām partijām bez izņēmuma — ir sasēdināt savus cilvēkus nepieciešamos krēslos un pārdalīt finanšu plūsmas savā labā un par labu saviem sponsoriem. Diemžēl citi mērķi, citas dzīves vērtības kapitālismā nav paredzētas. Neviena partija neliek pirmajā vietā darba cilvēku objektīvās intereses. Visi tikai izšķērdē retoriku par iedzīvotāju aprūpi, galvā aprēķinot peļņu un atrites, ko viņi var iegūt par šiem saviem projektiem.

Kas paliek? Etniskā balsošana? Bet kapitālam nav tautības, un to skaidri parādīja «krievu mēra» piemērs. Tad kas? Skaists izskats, pārliecinoša runa, krāsainie reklāmas bukleti? Jā, daudzi negudri cilvēki balso nevis ar prātu, bet ar «sirdi», emocijām. Tas ir uzticams veids, kā konservēt veco kārtību, leģitimizēt sapuvušo valdību.

Tātad par ko?

Un vai vispār ir vērts cerēt uz to, ka labais tēvocis atrisinās visas jūsu problēmas un pievērst vēlēšanām tādu uzmanību?

Apzinīgs strādniek, izdari secinājumus pats!

Socialismā deputāts ir tautas kalps.