Aizturēts vandālis ar velosipēdu

Naktī 11. maijā notika provokācijas mēģinājums pie pieminekļa Padomju Latvijas un Rīgas atbrīvotājiem no vācu fašistiskajiem iebrucējiem. LSF biedrs kļuva par tā liecinieku.

Tieši plkst. 3:00 velobraucējs-ļaundaris iebrauca laukuma centrā, kur bija ziedi, un nokrita. Viņš mēģināja pabraukt pa ziediem, bet policija viņu aizturēja. Kad policija viņu vilka, viņš turējās aiz velosipēda, vilka to pa ziediem un izsvaidīja sveces. Ļaundaris izlikās, ka viņš esot narkotiskā reibumā un plānprātības stāvoklī, un teica, ka viņš ķerot pokemonus. Aizturēšanas brīdī viņam no kabatas izkrita power bank. Attopoties, ka ierīce nokļuvusi Nakts sardzes aktīvistu rokās, viņa teatrālais tēls pēkšņi pazuda. Ļaundara krišanas vietā no velosipēda tika atrastas arī zilas apakšbikses. Ar policijas atļauju aktīvisti sakārtoja ziedus, no jauna aizdedzināja sveces. Aizturot ļaundari, aktīvisti vairākkārt jautāja policijai, kāpēc viņi nelauž viņam rokas, kā pirms tam aizturētajai sievietei ar gvardes lenti matos.

Drīz parādījās otrais velosipēdists, bet vēlāk — elektriskā skrejriteņa braucējs. Abi acīmredzami plānoja līdzīgu provokāciju, bet, izdzirdot pieminekļa aizsargu draudīgās sarunas, viņi steidzās atkāpties.

Tīkami atzīmēt, ka pieminekli Latvijas PSR un Rīgas atbrīvotājiem no vācu fašistiskajiem iebrucējiem brīvprātīgi aizsargā gan krievi, gan latvieši.