Latvijā aizliedz krievu kanālus

Prezidents Levits uzrakstīja vēstuli Artusam Kaimiņam, kurā norādijā uz nepieciešamību ierobežot TV raidījumus krievu valodā1. Artuss Kaimiņš ir Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas priekšsēdētājs. Ierobežot krievu TV kanālus plāno šādi: 80% laika ēterā jābūt raidījumiem vienā no ES vai Eirozonas valodā.

Jocīgi, ka televīzijas kanāls «Euronews,» kas raida krievu valodā, arī tiks ierobežots.

Malahovs ir pārsteigts

Savu piedāvājumu Levits motivēja ar to, ka tās atbilst «Latvijas demokrātijai un valsts drošībai,» ka arī ar to, ka «jāspēj nodrošināt, ka Latvijas iedzīvotājiem ir pieejamas kvalitatīvas un plurālistiskas televīzijas programmas, kas stiprina Latvijas piederību Eiropas kultūrtelpai,» un tā talāk… Rodas jautājums, kā šīs programmas var būt «plūralistiskas,» ja to informācijas saturu diktē no augšas pats prezidents?

Ja prezidents var brīvi izvēlēties, kuru informāciju drīkst pasniegt cilvēkiem, bet kuru nē, ja tā ir tā «Latvijas demokrātija,» tad diez vai šāda demokrātija Latvijas stradājošiem ir vajadzīga. Droši vien to saprot par sajucis liberālis. Bet prezidents nesaprot. Vai arī tēlo, ka nesaprot.

Šim aizliegumam sēkos arī citas mazāk acīmredzamas sekas. Pirmkārt, cilvēki mazāk skatīsies buržuāziskos murgus, kuri ik dienu nāk no ORT un RTR. Mazāk kļūs arī Ren-TV, kura mērķis ir pārveidot cilvēkus par viduslaiku mietpilsoņiem ar reliģiski-mitoloģisko domāšanu.

Otrkārt, daudzi iestādīs prīvātās satelitantenas, kuras tehniski nevar tikt ierobežotas ar valsts aizliegumiem, proti, visi tik un tā turpinās skatīties miļakos TV kanālus.

Treškārt, cilvēki vēl enerģiskāk turpinās pariet no televīzijas uz internetu, slēgt kuru Latvijas buržuāziskā vara uz šo brīdi nemaz nav spēkā. Droši vien Latvijas vara imitē aktīvu darbību, lai rietumu saimnieki būtu apmierināti.