Takers: Pentagons melo par biolaboratorijām Ukrainā

Ja jūs mums pateiktu tikai pirms četrām dienām, ka Baidena administrācija finansē slepenās biolaboratorijas Ukrainā, mēs jums nebūtu ticējuši. Jā, es nedomāju, ka mēs to parādīsim televīzijā. Nē, paldies.

Tad, ja jūs mums pateiktu, ka administrācija ne tikai finansēja šīs slepenās biolaboratorijas Ukrainā, bet arī nespēja pasargāt šo laboratoriju nāvējošo saturu līdz Krievijas iebrukumam — iebrukumam, par kuru viņi zināja, ka tas būs, iebrukumam, ko viņi palīdzēja stimulēt — ja jūs to pateiktu pirms četrām dienām, mēs jūs uzskatītu par traku. Tas bija pārāk absurdi. Mēs negribētu gūt jebkādu sakaru ar šādu stāstu. Tas nekādi nevarēja būt patiesība. Tas bija pārāk tālu. Jebkurā gadījumā mēs jau droši zinājām, ka šis stāsts ir nepatiess. Kā mēs to uzzinājām? Jo mēs lasām USA Today, amerikāņu avīzi.

Dažu stundu laikā pēc Krievijas iebrukuma USA Today publicēja atspēku visiem tiem vājprātīgajiem, kuri kliedza par slepenajām Ukrainas biolaboratorijām. Lūk, virsraksts: «Faktu pārbaude: Nepatiess apgalvojums par ASV biolaboratorijām Ukrainā ir saistīts ar Krievijas dezinformācijas kampaņu».

Tātad, ja jūs uzmanīgi izpētīsiet rakstu, ko mēs izdarījām, jo ​​mēs bijām ieinteresēti, jūs pamanīsiet, ka šīs faktu pārbaudes avots bija nenosauktas Ukrainas valdības amatpersonas un pēc tam Baidena Valsts departamenta ierēdņi. Tie nebija īsti objektīvi avoti šajā jautājumā, taču, neskatoties uz to, stāsts šķita kategorisks. «Krievija apvienojās ar Ķīnu, lai vēl vairāk pastiprinātu nepatieso apgalvojumu par ASV laboratorijām Ukrainā».

Labi. USA Today saka, ka tā ir Krievijas dezinformācija. Varbūt tā tas ir. Mēs pārejam pie nākamā stāsta, bet faktu pārbaude neapstājas. Tas bija dīvaini. Mēs turpinājām redzēt vienu un to pašu pārbaudi atkal un atkal. Tas bija līdzīgi tam, ka, neraugoties uz nebeidzamajiem oficiālajiem paskaidrojumiem, daži cilvēki atteicās ticēt Baidena administrācijai. Tā vietā viņi deva priekšroku Krievijas propagandai, un mēs pieņemam, ka viņiem jābūt QAnon dalībniekiem. Mēs to pieņemam, jo ​​žurnāls Foreign Policy mums tā saka. Pēc Foreign Policy datiem, QAnon, lai kas tas arī būtu, aktīvi izplatīja «nepatiesus apgalvojumus par ASV bioloģiskā kara laboratorijām Ukrainā».

Šīs laboratorijas acīmredzot nepastāvēja. Tie bija kārtējie krievu meli, kuri pelna iztiku no meliem. Pēc tam Eiropas Savienība… iejaucās, uzmetot savu autoritāti tam pašam apgalvojumam. Tā ir sazvērestības teorija, teica mums ES, tie ir meli, ko izplata Putins. Tad ES pārstāvis mums atgādināja, ka «Kremļa sniegtās informācijas patiesums kopumā ir ļoti apšaubāms un zems».

«Krievijas dezinformācijai ir pieredze manipulatīvo stāstu virzīšanai par bioloģiskajiem ieročiem un iespējamajām slepenajām laboratorijām.»

Jā. Mēs negrasāmies veikt segmentu par slepenajām laboratorijām Ukrainā. Pēdējā lieta, ko mēs vēlamies darīt šajā šovā, ir QAnon izplatītās Krievijas dezinformācijas izplatīšana, tāpēc mēs šo stāstu izlaidām. Un tā tas bija līdz vakardienai, kad nejauši nokļuvām uzklausīšanā Senāta Ārlietu komitejā.

Viktorija Nulanda liecināja, tāpēc mums bija interesanti. Nulanda bija viena no tiem cilvēkiem, kas mūs noveda pie kara Irākā, nekad par to neatvainojās un turpināja saņemt paaugstinājumus amatā, jo tā strādā Vašingtona. Tagad Viktorija Nulanda ir Džo Baidena valsts sekretāra vietniece, kura atbild par Ukrainu, un viņa daudz zina par Ukrainu.

2014. gadā Viktorija Nulanda organizēja apvērsumu Ukrainā, protams, demokrātijas vārdā. Tādējādi viņa ir ļoti informēts informācijas avots par Ukrainu. Savas liecības laikā viņa runāja ar Floridas senatoru Marko Rubio, un kādā brīdī Rubio izvēlējās ceļu, ko mēs nemaz negaidījām. Viņš jautāja Nulandai, vai Ukrainai ir bioloģiskie ieroči.

Mēs nekad nedomājām, ka Ukrainai varētu būt bioloģiskie ieroči. Kāpēc Ukrainai nepieciešami bioieroči? Tātad jautājums šķita diezgan dīvains, taču tas nebija pat uz pusi tik šokējošs kā atbilde, ko viņš saņēma. Lūk, ko atbildēja Viktorija Nulanda.

Senators Marko Rubio: Vai Ukrainai ir ķīmiskie vai bioloģiskie ieroči?
Viktorija Nulanda: Ukrainai ir bioloģisko pētījumu centri, patiesībā mēs tagad esam diezgan nobažījušies, ka Krievijas karaspēks, Krievijas spēki, var mēģināt iegūt kontroli pār tiem. Tāpēc mēs kopā ar ukraiņiem strādājam pie tā, kā viņi var novērst, ka šie izpētes materiāli nonāk Krievijas karaspēka rokās gadījuma, ja tie tuvosies.

Vai Ukrainai ir bioloģiskie ieroči? Uh, Ukrainā ir bioloģisko pētījumu centri. Kas? Jūs domājat slepenas biolaboratorijas, piemēram, slepenas biolaboratorijas, kuru Ukrainai noteikti nav? Vai Ukrainai tādas ir? Jā, ir. Un ne tikai Ukrainā ir slepenas biolaboratorijas, Viktorija Nulanda sacīja, ka viss, ko viņi dara šajās laboratorijās, ir tik bīstams un biedējošs, ka viņa ir «diezgan nobažījusies», ka tā sauktie izpētes materiāli šajās biolaboratorijās varētu nonākt Krievijas spēku rokās.

Centieties ēterā neizmantot nenormatīvo leksiku, lai aprakstītu mūsu reakciju. Mūsu žokļi atkrita, atstāsim to. Viktorija Nulanda, zvērējot atklātā uzklausīšanā komitejas priekšā, tikko apstiprināja, ka Krievijas dezinformācija, par kuru mums tiek stāstīts vairākas dienas, ka tā ir meli, sazvērestības teorija, ārprāts un netikums, kam ticēt — patiesībā ir pilnīga un absolūta patiesība.

Oho, Vašingtonā ne katru dienu iespējams tādu dzirdēt. Parunāsim par showstopper, un uzreiz prātā nāk ducis jautājumu. Ko īsti viņi dara šajās slepenajās Ukrainas biolaboratorijās? Ukraina ir nabadzīgākā valsts Eiropā. Diez vai tā ir biomedicīnas pētījumu perēklis. Mēs pieņemam, ka tās nav farmaceitiskās laboratorijas, kuras droši vien neizstrādā jaunas zāles leikēmijas ārstēšanai. No jūsu atbildes, Viktorija Nulanda, mēs varam pieņemt, kā jūs praktiski pateicāt, ka šiem pētījumiem ir militārs pielietojums, ka tie strādāja pie bioieročiem. Kaut gan jūsu atbilde pieņem to.

Kāpēc mums jāfinansē kaut kas līdzīgs Ukrainā, un kāpēc jūs nepasargājāt šo biolaboratoriju saturu pirms krievu ierašanās, kā jūs zinājāt? Un kāpēc tad jūs tik aktīvi rosījāties, lai par to visu melotu Amerikas sabiedrībai? Ja «izpētes materiāli» šajās laboratorijās kaut kādā veidā izgaist, un jūs, šķiet, esat ļoti noraizējusies par to, kādas būs sekas Ukrainai un pēc tam arī visai pārējai pasaulei? Kā mēs varam sagatavoties par tā sekām, par ko jūs raizējaties? Vai tad mums nevajadzētu gatavoties? Jo, kā izrādās, mēs tikko esam pavadījuši pēdējos divus gadus, dzīvojot kopā ar patogēnu, kura izcelsme ir meklējama citā ārvalstu biolaboratorijā, ko slepeni finansējusi ASV valdība.

Tātad šis jautājums neliek mums mieru. Tas šķiet godīgs. Tā ir daļa no tā, ko mēs būtu jautājuši, ja mēs būtu ASV senatori, bet mēs tādi nebijām. Jā, ir laika ierobežojums. Pie velna laika ierobežojumu, jo tas ir ļoti svarīgi, bet Rubio neuzdeva šos jautājumus. Tā vietā viņš mainīja tēmu un vēlreiz mums teica, ka Vladimirs Putins ir slikts.

Senators Marko Rubio: Ja notiek incidents ar bioloģiskajiem vai ķīmiskajiem ieročiem vai… uzbrukums Ukrainas teritorijai, vai jums ir šaubas, ka aiz tā 100% stāv krievi?
Viktorija Nulanda: Man nav nekādu šaubu, senator, un tas ir klasisks krievu triks - vainot kādu citu tajā, ko viņi plāno darīt paši.

Labi, vienkārši paņemiet pildspalvu. Tas ir klasisks krievu triks — vainot kādu citu tajā, ko viņi paši plāno darīt. Tā teica Viktorija Nulanda. Mēs gandrīz sākām skaļi smieties. Tātad, Viktorija Nulanda, jūs gribat teikt, ka, ja, piemēram, jūs finansējāt slepenās biolaboratorijas Ukrainā, bet vēlētos noslēpt šo faktu no cilvēkiem, kuri par to maksā un no kuru vārda jūs to darāt, tad jūs varētu par to melot, apgalvojot, ka krievi par to melo. Citiem vārdiem sakot, jūs varētu organizēt dezinformācijas kampaņu, apgalvojot, ka cits puisis rīko dezinformācijas kampaņu. Vai jūs to gribat teikt, Viktorija Nulanda? Tas ir diezgan amizanti.

Kas nav smieklīgi, ir tas, ka tas viss ir ļoti reāli. Mēs esam uzaicinājuši Marko Rubio uz šodienas šovu, lai viņš mums paustu visu, ko zina par šīm biolaboratorijām. Viņš atteicās nākt. Šis ielūgums paliek spēkā. Bet tagad aplūkosim to nelielo daļu, ko mēs par to zinām. Sāksim ar Krievijas Aizsardzības ministrijas pārstāvja paziņojumu svētdien. Mēs nekad to nedarītu. Mēs šovā nekad neesam spēlējuši neko tādu, jo, protams, mēs esam amerikāņi, un, kad mēs vēlamies zināt, kas notiek, mēs prasām saviem ierēdņiem, cilvēkiem, kurus mēs ievēlam un kuriem maksājam algas, jo šī ir mūsu valsts.

Mēs nepievēršamies ārvalstu avotiem, jo vispirms uzticamies saviem. Bet, kad izrādās, ka cilvēki, kas mūs pārstāv un vada mūsu valdību, mums melo, nekad par to neatvainojas un dara šausmīgas lietas mūsu vārdā, tad jums vajadzētu mazliet atvērt savu prātu un vismaz novērtēt citu cilvēku teikto. Tātad, lūk, Krievijas paziņojums.

Igors Konašenkovs: Speciālās militārās operācijas gaitā tika atklāti Kijevas režīma ārkārtas tīrīšanas fakti no Ukrainā īstenotās militāri bioloģiskās programmas pēdām, ko finansē ASV Aizsardzības ministrija.

Labi. Tātad, tas ir acīmredzams — mēs to neredzējām līdz šodienai, kamēr nesākām rakt — tas varētu būt saknes sazvērestības teorijām, kas saskaņā ar faktu pārbaudi bija Krievijas dezinformācija. Citēsim šo: «Ukrainā tiek izstrādātas militāri bioloģiskas programmas, ko finansē ASV Aizsardzības ministrija.» Tas ir Krievijas apgalvojums.

Atsevišķi Krievijas Ārlietu ministrijas pārstāvis paziņoja, ka ukraiņi strādājuši pie nāvējošiem patogēniem, tostarp mēri un Sibīrijas čūlu. Vai tā ir taisnība? Ir skaidrs, ka mēs nekad neticēsim Krievijai uz vārda, bet mums nav pienākums tai ticēt uz vārda. ASV Aizsardzības departamentam ir tīmekļa vietne, kurā ir izvietots šis video par bioloģisko pētījumu centra atvēršanu Ukrainā 2010. gadā.

«ASV senators Diks Lugars apsveica Pagaidu centrālās references laboratorijas atvēršanu šonedēļ Odesā, Ukrainā, paziņojot, ka tai būs svarīga loma bīstamo patogēnu izpētē, ko izmanto bioteroristi. Trešā bioloģiskās drošības līmeņa laboratorija tiks izmantota, lai pētītu Sibīrijas čūlas, tularēmiju un Q drudzi, kā arī citus bīstamus patogēnus.»

O, labi. Pēc tam National Pulse atklāja 2011. gada ASV Nacionālās Zinātņu akadēmijas atskaiti, kurā arī paskaidrots, ka Odesas laboratorija ir «atbildīga par ļoti bīstamu bioloģisko patogēnu identificēšanu». Tātad, ko mēs darām — šī nav pirmā reize, kad dzirdat šo stāstu — mēs finansējam nāvējošu patogēnu radīšanu, lai mēs varētu tos pētīt un novērst cilvēku inficēšanu ar tiem. Var būt? Tam ir daudz piemēru. ASV vēstniecībā Ukrainā ir ērta tīmekļa lapa, kurā tiek stāstīts, ka amerikāņu un ukraiņu zinātnieki strādā pie dažādiem šāda veida eksperimentiem.

Daži no projektiem ietver darbu pie Āfrikas cūku mēra vīrusa, hemorāģiskā drudža vīrusa un dažādiem respiratoriem vīrusiem. Interesanti, ka ASV vēstniecības mājaslapā ir arī atsauces uz faktoloģiskajiem biļeteņiem par Amerikas bioloģisko pētījumu atbalstu Ukrainā, bet visas šīs saites tagad ir mirušas. Tas ir dīvaini. Tā ir mūsu valdība. Mēs par to maksājam. Atkal, viņi tur ir mūsu vārdā, Amerikas pilsoņu vārdā, bet mēs vairs nevaram lasīt viņu tīmekļa vietni. Kā tas strādā? Viņiem nav tiesību mums melot.

Par laimi tīmekļa lapa ir arhivēta, un faktoloģiskajos pārskatos ir parādīts Aizsardzības ministrijas Ukrainas labaratoriju finansējums. Tātad tas izskatās kā pierādījums. Tā nav krievu dezinformācija. Tas ir absolūti reāli. Atvainojiet, USA Today, amerikāņu laikraksts, bet tā ir taisnība. Ja vēlaties, varat to atrast internetā. Šo pierādījumu priekšā Pentagons turpina melot un pēc būtības atkārto tos pašus neticami stulbos un tagad pilnīgi diskreditētos melus, par kuriem jau vairākas nedēļas runā faktu pārbaudes speciālisti. Lūk, preses sekretārs Džons Kērbijs šodien.

Džons Kērbijs: Krievijas apsūdzības ir absurdas. Tās ir smieklīgas, un, ziniet, mana īru katoļu vectēva vārdiem runājot, tās ir pilnīgas muļķības. Tajā nav nekā tāda. Tā ir klasiska Krievijas propaganda, un jūsu vietā es tai netērētu nevienu tintes pilienu, kam ir vērts… pievērst uzmanību.
Reportieris: Jā, bet vai jūs varat mums paskaidrot, ka… vai ir kāda saikne starp…?
Džons Kērbijs: Mēs neizstrādājam bioloģiskos vai ķīmiskos ieročus Ukrainas teritorijā. Tas nenotiek.

Ja es būtu jūsu vietā, es tai netērētu ne tintes pilienu. Pirmkārt, šī lēmuma pieņemšana nav jūsu ziņā, birokrāta kungs. Mūsu valstī ir preses brīvība. Jums nav lemts izlemt, taču jūs ievērosiet, ka raksta beigās Kērbijs atsakās atbildēt uz jautājumu. Vai ir bijušas kādas attiecības starp ASV Pentagonu un bioieroču ražošanas objektu Ukrainā, un, ja jā, tad kādas ir šīs attiecības? Tā ir krievu dezinformācija! Kāda ir atbilde? Mēs šobrīd neizstrādājam masu iznīcināšanas ieročus Ukrainā! Labi, sapratu, bet kāpēc mēs to finansējam un ko tieši mēs finansējam?

Mēs atsevišķi sazinājāmies ar Valsts departamentu, un viņi mums sniedza šo ļoti rūpīgi formulēto paziņojumu: «ASV Aizsardzības ministrijai Ukrainā nepieder un tā nepārvalda bioloģiskās laboratorijas.» Nav tā, ka kāds teiktu, ka tā būtu. Turpinot citātu, «Savas liecības laikā sekretāra vietniece Nulanda atsaucās uz Ukrainas diagnostikas un bioaizsardzības laboratorijām, kas nav bioloģisko ieroču mērķi.» Kāda tieši ir atšķirība? Turpinot citātu, «Šīs iestādes cīnās ar bioloģiskajiem draudiem visā valstī».

Tātad tas neko nenozīmē. Jūs varat pareizi raksturot mūsu kodolieroču krājumus kā aizsardzības. Mūsu kodolieroči nav paredzēti, lai kādu proaktīvi nogalinātu. Tie ir paredzēti, lai neļautu citiem cilvēkiem mūs nogalināt, taču tie joprojām ir kodolieroči. Tātad, kad jūs pārtrauksiet melot un stāstīt mums, kas šeit notiek, kāpēc jūms nepaskaidrot precīzāk, kāpēc jūs nenodrošinājāt šo materiālu drošību? Tātad, jā, mēs finansējam slepenās biolaboratorijas Ukrainā, taču tās ir diagnostikas un biodrošības laboratorijas, kas cīnās ar bioloģiskajiem draudiem.

Labi, ja šīs ir tikai aizsardzības laboratorijas, kāpēc Viktorija Nulanda bija tik noraizējusies, ka krievi varētu iegūt materiālus no šīm objektiem? Citas pasaules lielvalstis ir nonākušas pie acīmredzama secinājuma. Atkal, mums nav patīkami to darīt, bet šajos apstākļos mēs jautājām saviem preses sekretāriem, viņi sameloja. Mēs pievēršamies Ķīnas Ārlietu ministrijai, valstij, kuru mēs nicinām. Lūk, ko viņi teica šodien. Viņi aicina apbruņojuma inspektorus nekavējoties apskatīt šos objektus Ukrainā.

Džao Lidzjaņs: Pēdējo divu desmitgažu laikā Amerikas Savienotās Valstis ir bloķējušas Konvencijas par bioloģisko ieroču pārbaudes režīma izveidi un ir atteikušās piekrist bioloģisko objektu pārbaudei savās robežās un ārpus tām. Šis solis vēl vairāk pastiprināja starptautiskās sabiedrības bažas. Mēs vēlreiz aicinām ASV sniegt pilnīgu skaidrojumu par savām bioloģiskās militarizācijas darbībām savu robežu ietvaros un ārpus tām un piekrist daudzpusējai pārbaudei.

O, viņi liek uz ekrānu krievu un ķīniešu propagandu! Jā, tā ir. Mēs arī liekam uz ekrāna ASV valdības propagandu, un atšķirība ir tāda, ka mēs sagaidām, ka ārvalstu valdības mums melos. Mēs neesam globālisti. Mēs ticam vienā valstī. Šī valsts — Amerikas Savienotās Valstis. Mēs negaidām, ka valdība mums melos, un mēs to nepieņemsim. Bet pievērsīsimies Ķīnas valdības tikko teiktaja būtībā. Mēs nekad ne par ko neesam piekrituši Ķīnas valdībai, bet šajā gadījumā viņi ir izteikuši taisnīgu viedokli. Tagad mēs zinām, ka bīstamie bioloģiskie aģenti neatkarīgi no tā, vai jūs tos saucat par ieročiem vai nē, ir pilnīgi nenozīmīgi, jo tos var izmantot kā ieročus. Vai pistole ir ierocis? Ne tad, kad jūs medījat paipalas. Kad jūs piedalāties apšaudē, tad jā. Tas ir absurds semantisks strīds.

Pateicoties Baidena administrācijai, bīstamie bioloģiskie aģenti paliek neaizsargāti haotiskajā kara zonā. Kādā brīdī mums jānoskaidro, kā tas notika, kurš pieņēma šos lēmumus. Mums ir tiesības zināt, un cerēsim, ka kāds Kongresā, iespējams, ne Marko Rubio, bet kāds cits, nonāks līdz patiesībai, bet tikmēr mēs lūdzamies, lai kaut kur Amerikas Savienoto Valstu valdībā atrastsos pieaudzis cilvēks, kuram nav vienaldzīgi, lai nekavējoties ņemtu šo situāciju zem kontroles.

https://www.youtube.com/watch?v=AugzqXPYaOc
https://video.foxnews.com/v/6300175279001#sp=show-clips