Kurš ir vainīgs? Vēlētājs!

«Nu, tādu Saeimas1 sastāvu mēs esam ievēlējuši, un tas atspoguļojas arī valdībā. Līdz ar to es teiktu — ko sēsi, to pļausi,» izteica Levita kungs (kurš nezina, tas ir tagadējais Latvijas prezidents).

Valdošā šķira pirmsvēlēšanu kampaņas periodā iemāna mums savus ielikteņus (uzticamus kalpus) katrai gaumei. Tas viss priekš tam, lai pēc iespējas vairāk cilvēku dotos uz vēlēšanu iecirkņiem un ar savu parakstu leģitimizētu esošo stāvokli valstī. Partijas, līderi, saukļi katrai gaumei, kā lielveikalā! Bet tikai par šī «veikala» saimnieku un «reklāmas kompānijas» pasūtītāju uzstājas valdošā šķira — buržuāzija.

«Izvēlējāties sliktus deputātus — paši esat vainīgie! Nāciet nākamreiz un ievēlējiet godājamus!» ko vēl var gaidīt no kapitāla kalpa?

Viss tiek darīts priekš tam, lai darbaļaudīm nerastos pat vismazāku aizdomu par to, ka viņu nelaimju cēlonis atrodas esošajā sistēmā, nevis sliktos deputātos vai tuvredzīgos vēlētājos. Mums, strādājošiem cilvēkiem, nevar būt nekā kopīga ar ekspluatatoriem un viņu pārvaldniekiem.

Kad kārtējais cīnītājs «par visu labo» sāks jūs aģitēt, ppainteresējieties, kuras šķiras intereses viņš aizstāv. Aiz «tautas drauga» maskas parasti slēpjas līdz kaklam apnikušais buržuāzijas kalps.

1Latvijas parlaments