Nabadzības problēma Latvijā

Samilzušo nabadzības problēmu Latvijā vairs nevar ignorēt. Gandrīz katru dienu internetā, presē vai televīzijā ir ziņas par nabadzību. Valstī nabadzības līmenis ir tāds un tāds; valstī ir bezdarbs; pensionāri ir nolemti nabadzībai un sociālā stratifikācija kļūst arvien izplatītāka. Daudz ir rakstīts par Latvijas valdības un saeimas sociālo bezatbildību. Bet, ja arī šī problēma tiek izgaismota, tās iemesli gandrīz nekad netiek norādīti. Labākajā gadījumā tiek nosaukti daži maznozīmīgi iemesli.

Reālā problēma, kas ir Latvijas tautas nožēlojamās situācijas avots, ir valsts sociālekonomiskā sistēma — kapitālistiskā sistēma. Un par šo īsto Latvijas iedzīvotāju nabadzības problēmu jūs neatradīsiet gandrīz nevienu rindiņu. Vēl jo vairāk, no buržuāzisko politiķu lūpām, kas kalpo valdošās šķiras interesēm, jūs nedzirdēsiet par to, ka esošā sistēma pati ir problēma cilvēkiem.
2018.gada rudenī notika kārtējās Latvijas buržuāziskā parlamenta vēlēšanas. Vēlreiz tas pats grābeklis… To pašu parādīja arī Eiropas Parlamenta vēlēšanas.

«Cilvēki vienmēr bija un būs netaisnības un pašapmāna politiskajā ziņā upuri, kamēr viņi neiemācīsies jebkurās reliģiozajās, politiskajās, sociālajās frāzēs, apgalvojumos un solījumos saskatīt dažādu klašu intereses». Vladimirs Ļeņins.

Kāda ir izeja no šī nabadzības stāvokļa tiem, kuri reāli cieš no kapitālistiskās sistēmas? Izeja ir tikai viena! Tā ir marksisma klasikas studēšana un
paļaušanās uz saviem spēkiem. Tā varētu būt arodbiedrību organizēšana darba vietās savu konkrētu ekonomisko interešu aizstāvībai , personiskās un kolektīvās atbildības audzināšanai. Augstākā darbinieku apvienības forma ir strādnieku šķiras partija. Atšķirībā no visām esošajām buržuāziskajām partijām, kas pauž atsevišķu kapitāla grupu intereses, vienīgi strādnieku šķiras partija ir tā partija, kura atbilst tautas interesēm.

Arī citiem pašreizējās sociālās sistēmas apspiestajiem — darba zemniekiem — jāapvienojas ap strādnieku šķiras partiju,jo tā spēj būt organizatorisks elements visiem Latvijas darba cilvēkiem.

Latvijas Strādnieku fronte veic organizatorisku darbu, lai izveidotu šādu spēku,kā arī notur mācības marksismā.

Ja jūs interesē attīstība, lūdzu, sazinieties ar mums: [email protected]