OIK: Obligātā iedzīvotāju krāpšana

Nedēļas notikumi caur apzinīga strādnieka acīm. Nr. 7

Jaunais gads mums atnesa daudz jaunu «pārsteigumu» no valdošās šķiras. Degviela kļuva manāmi dargāka — īpašnieki paaugstināja cenas. CSP arī brīdināja par preču un pakalpojumu iedzīvotājiem cenu pieaugumu. Un tas nozīmē, ka strādājoša cilvēka dzīves līmenis, kas dzīvo no algas algas līdz algai, samazināsies. Ja, protams, darba devējs nav paaugstinājis jūsu algu cenu paaugstinājuma dēļ. Daudzi nezina vai apstulbina faktu, ka PSRS pirms pārejas uz «tirgus sliedēm» bija vērojams pastāvīgs cenu kritums atkarībā no darba produktivitātes palielināšanas. Sociālisma ekonomikas mērķis ir labklājības pieaugums un brīva iedzīvotāju attīstība, nevis maksimālās peļņas iegūšana.

Deja apkārt OIK1 turpinās. Ekonomikas ministrs pasludiāja par neiespējamo atcelt šo mehānismu, un tāpēc jums un man vēl vienu gadu (un varbūt vēl vairāk) nāksies barot negausīgus ekspluatatorus. Kā vienmēr, tiek ignorēts strādājošo vairākuma viedoklis. Buržuāzisko partiju cīņa par siltajām vietām Rīgas domē arī skaidri parāda, ka valdošai šķirai nav vajadzīga tautas labklājiba un ka viņi par to atceras tikai vēlēšanu laikā.

Ja ticēt aptauju datiem, lielākā daļa iedzīvotāju ir neapmierināta ne ar prezidentu, ne ar ministriem. Trešdaļa iedzīvotāju uzskata, ka izglītības līmenis krit, kas ir vairāku «optimizāciju» loģisks rezultāts. Daudzi Latvijas iedzīvotāji nākotnē skatās ar nenoteiktību, un viss tas atspoguļo to, kas notiek valstī.

Vai šī situācija jūs apmierinā? Vai jūs gribat visu savu dzīvi strādāt to, kuri piesavina jūsu darba rezultātus, labā, vai jūs vēlaties strādāt visas sabiedrības labā un izmantot visus šīs sabiedrības sasniegumus? Padomājiet par to. Un ja ne jums, tad jūsu bērniem agrāk vai vēlāk būs jāatrisina pretrunas starp darbu un kapitālu.

Apzinīgs strādnieks

1Obligātā iepirkuma komponents (elektrības) ir Latvijā izveidots mehānisms elektroenerģijas ražotāju atbalstam.