Jūklis Rīgas Domē

Nedēļas notikumi apzinīgā strādnieka acīm. Nr. 9

Beidzot! «Taisnīgiem patriotiskiem spēkiem» tomēr izdevies nogāzt «Kremļa koalīciju» no troņa. Par ko te īsti iet runa? Mēs, protams, apspriežam Rīgas Domes atlaišanu un ārkārtas vēlēšanu rīkošanu. Bet kādus labumus no tā iegūs algoti strādnieki, kuri veido galvaspilsētas iedzīvotāju vairākumu? Cerēt uz to, ka vēlēšanās teorētiski varētu uzvarēt strādnieku šķiras partija, ir bērnišķīgs naivums. Es vismaz vairs neceru. Mēs vienkārši kārtējo reizi redzēsim, kā buržuāziskās partijas cīnīsies savā starpā par «vietu pie siles». Visi sola vienu un to pašu: «Atbalstām visu labo, noraidām visu slikto». Patiesībā viņi ir valdošās šķiras kalpiņi un pārstāv tās intereses. Jau tagad rodas jauni koalīciju plāni: noskaidro, kas pret kuru sadraudzēsies. Katru reizi rodas jaunas partijas, un deputāti uzreiz pāriet šajās iepriekš nezināmajās apvienībās. Mērķis paliek tāds pats: iesēsties siltākā vietiņā un nodrošināt sev turīgu dzīvi. Šī mērķa sasniegšanai var solīt visu, kas nāk prātā.

Jau sākusies vērienīga Rīgas mēra vēlēšanu kampaņa. Lūk, cik izcils kandidāts: uzņēmējs, zemessargs, patriots. Citiem vārdiem, viņš ir ideāls pilsonis, atbildīgs saimnieks, kurš sola apkarot korupciju un «restartēt Rīgu». Kas vēl tev ir vajadzīgs, vēlētāj?

Jebkura buržuāziskā partija pildīs tikai valdošās šķiras gribu! Likumi un visas izpildvaras institūcijas ļauj buržuāziskās diktatūras valstij apspiest un ekspluatēt strādājošo vairākumu, liekot tam rīkoties pretēji savām pamatinteresēm.

Tajā pašā laikā kravu apgrozījums Ventspils un Rīgas ostās ir ievērojami sarucis. Kas sagaida tranzīta nozares darbiniekus? Jebkuram kapitālistam (un mūsdienu Latvijas valsti var uzskatīt par kopīgu kapitālistu) jātiecas paplašināt ražošanu un palielināt sava kapitāla apjomus. Mēs pašlaik novērojam tieši pretēju situāciju.

Neticiet «izciliem saimniekiem» un «īstajiem patriotiem» Strādnieku šķiras partija par savu mērķi izvirza cīņu par darbaļaužu objektīvajām interesēm: reālā atlīdzības satura paaugstināšana, bezdarba likvidēšana, 100% slimības pabalsta apmaksa, bezmaksas veselības aprūpe un izglītība. Lietas, kas objektīvi spēj uzlabot gan Jūsu, gan Jūsu radu dzīvi. Strādniekiem nav jācīnās par buržuāziju, kas viņus aplaupa. Strādniekiem jāaizstāv tikai savas intereses.

Apzinīgs strādnieks

Oļegs Burovs, bijušais Rīgas Brīvostas valdes priekšsēdētājs, atstādināts Rīgas mērs