Kārlim Marksam — 203!

Pirms 203 gadiem, 1818. gada 5. maijā Trīrē piedzima Kārlis Markss — slavens domātājs, sabiedriskais aktīvists, revolucionārs, viens no marksisma-ļeņinisma, it īpaši proletāriešu politekonomijas, pamatlicējiem.

Kārlis Markss ieņem īpašu vietu cilvēces vēsturē. Viņa personībā saplūdušas ģeniāla domātāja un nelokāma cīnītāja pazīmes. Markss veica revolucionāro apvērsumu sabiedriskajās zinātnēs, kas sekmēja strādnieku kustības pārvēršanos par iepriekš neiedomājamo sabiedriskā progresa spēku.

Ar savu vareno prātu pārstrādājot cilvēces uzkrātās zināšanas, galvenokārt filozofijā un politekonomijā, Kārlis Markss kopā ar Frīdrihu Engelsu attīstīja sociālisma idejas, atklāja objektīvus likumus, saskaņā ar kuriem notiek sabiedriskā attīstība, tādējādi pārveidojot sociālismu no utopiskā uz zinātnisko un apbruņojot proletariātu ar revolucionāro teoriju cīņai par bezšķiru sabiedrības celšanu.

Tātad Kārlis Markss uzsāka zinātniskā sociālisma un pasaules komunistiskās atjaunošanas ēru.

Izcili šī datuma atzīmēšanai būtu uzsākt klasiķa pamatdarba studēšanu — «Kapitāla» lasīšanu, kas ir publicēts arī mūsu mājaslapā. Šī fundamentālā darba pētīšanu mūsdienās nekas nevar aizvietot.