Latvijā tika oficiāli konstatēts pirmais inficēšanas gadījums ar koronavīrusu

Mūsu valstī cīņa pret neseno epidēmijas uzliesmojumu ir organizēta diezgan bezatbildīgi, un nav veikti efektīvi pasākumi epidēmijas izplatības apturēšanai. Lai veiktu pārbaudi uz koronavīrusu, Latvijas iedzīvotājam jāmaksā 80 eiro.

Līdz šai dienai Latvijā nebija atklāts neviens saslimšanas gadījums, neskatoties uz to, ka visās kaimiņvalstīs: Igaunijā, Krievijā, Baltkrievijā un Lietuvā šādi gadījumi jau bija reģistrēti. Ir arī valdošie politiķi, kuri to uzskatīja par Latvijas uzvaru! Faktiski iemesls tam bija pavisam vienkāršs: par slimniekiem nekas nebija zināms — neviens pat nemēģināja viņus meklēt.

Infektoloģijas centrs

Veikalos jau novērojams pamatīgs cenu kāpums uz pirmās nepieciešamības precēm. Arī ziņo par šo preču trūkumu veikalu plauktos. Rīgas un citu pilsētu aptiekās jau sen beidzās parastās sejas maskas, kuras ir nepieciešamas, lai apmeklētu slimnīcās savus radiniekus. Gandrīz pilnīgi izpirka pat roku antiseptisko līdzekli.

Līdz šim nav ieviesti nekādi nopietni pasākumi vīrusa apkarošanai. Netiek kontrolēta cilvēku izbraukšana no epidēmijas skartajiem reģioniem. Slimību profilakses un kontroles centrs iesaka «vienoties ar darba devēju par attālinātu darbu» un «sekot izmaiņām labsajūtā» — ļoti savdabīgi pasākumi karantīnas vietā. Ja rodas simptomi, tad iesaka izsaukt ātro palīdzību.

Ir vērts atzīmēt, ka Rīgā ir izveidota atsevišķa brigāde, lai reaģētu uz koronavīrusa saslimšanas gadījumiem, kas darbojas no pulksten 8 līdz 22. Tās funkcija ir ņemt analīzes mājās un braukt projām. Saslimušais netiek novietots karantīnā. Latvijas reģionos, ja ir aizdomas par koronavīrusu, pacients tiek nogādāts uz Infektoloģijas centru Rīgā. Starp citu, šobrīd šajā vienīgajā centrā Latvijā, kas pieņem pacientus ar jauno Covid-2019 vīrusu, ir tikai 100 gultas, kas pilnībā sagatavotas pacientu uzņemšanai.

Aktīvi tiek izmantota tā saucamā «mājas karantīna». Ikviens saprot, ka tas ir fiktīvs pasākums, kas neietekmē vīrusa izplatību. Cilvēks jau ir vērsies medicīnas iestādē ar simptomiem, un viņu, labākajā gadījumā, izolē nākamajā dienā: ja ne viņš, tad viņa radinieki uzturēs inficēšanas ķēdi.

Izglītības iestādēs netiek veikti nekādi centralizēti pasākumi, lai novērstu koronavīrusa iespējamo izplatību, atšķirībā no kaimiņvalstīm: Baltkrievijā un Krievijā jau tiek veikta sabiedrisko vietu dezinfekcija, regulāri mēra skolēnu temperatūru, ierobežo nevajadzīgu pārvietošanos, ievieš karantīnu kopmītnēs. Lai gan Latvijā ir liels ārzemju studentu skaits, valsts skolās un universitātēs nekas netiek darīts. Piemēram, studenti un pasniedzēji Latvijas Universitātē pat netiek informēti par vīrusa izplatību un saslimšanas riskiem.

Tomēr ir vērts atzīmēt, ka nevienai buržuāziskajai valstij nav izdevīgi veikt biežas dezinfekcijas, izdalīt medicīnas maskas vai pārtraukt rentablu ražošanu. Pietiekami pasākumi epidēmijas apturēšanai un, pēc dažu PVO (Pasaules Veselības organizācijas) ekspertu domām, iespējamas pandēmijas apturēšanai, netiek veikti. Vienīgā valsts, kurā situācija ir radikāli atšķirīga, ir KTDR, par kuru mēs jau rakstījuši.

Redakcija novēl ikvienam uzraudzīt savu tuvinieku un paša veselību, neapmeklēt ļaužu pilnas vietas, kā arī bieži lietot personīgās higiēnas līdzekļus, ja, pateicoties brīnumainai veiksmei, jums izdevās tos iegūt, biežāk mazgāt rokas un izvēdināt telpas.