OIK komisija un pirmsvēlēšanu sacensības

Nedēļas notikumi apzinīgā strādnieka acīm. Nr. 10

Kārlis Markss

Pēc deviņu mēnešu darba parlamentārā izmeklēšanas komisija, kura nodarbojas ar OIK 1, secināja, ka politiskā atbildība gulstas solidāri uz visām šīs sistēmas izveidē iesaistītajām amatpersonām. Komisijas vadītājs minēja, ka pret šīm krāpšanas atbildīgajām personām varētu tikt ierosinātas krimināllietas.

Kas mūs tiešām sagaida? Politiskā atbildība tiem, kas aplaupa savu tautu, neko nenozīmē! Pēc tik daudziem nepiepildītiem solījumiem, jau nav nozīmes — par vienu solījumu vairāk vai mazāk… Galu galā, kā jau ir pieņemts, prasts cilvēks nav atriebīgs un atkal balsos par «labu cilvēku un ugunīgu patriotu». Runājot par kriminālatbildību, buržuāziskās tiesības ir tikai valdošās šķiras griba, kas padarīta par likumu 2. Un buržuāziskā tiesa ir pilnībā pakļauta šai gribai, nevis taisnīgumam.

Pirmsvēlēšanu rosme turpinās. Buržuāziskās partijas piesaista ievērojamas personības sadarbībai, kuras ar savu autoritāti palīdzēs ievilināt naivos iedzīvotājus uz vēlēšanām. «Gods kalpot Rīgai» piesaistīja bijušo futbolistu un aktieri. Kurus centīsies ievilināt šīs mediju personas? Sporta cienītājus un teātra apmeklētājus? Bet ļaujiet man šaubīties, vai visi šie, protams, talantīgie cilvēki aizstāvēs strādnieku šķiras intereses šīs politiskās apvienības rindās.

«Latviešu partijas» cenšas apvienoties, lai izdarītu to, kas no viņiem (partijām) ir prasīts gadiem ilgi. Kurš ko prasīja un priekš kam? Tajā piedalīsies arī «Latvijas Krievu savienība». Atkal tiek izspēlēta nacionālā kārts, kura ved prom no pamata, klases interesēm. Un tiks aģitēts par vieniem, lai neuzvarētu citi. Mazāk «radikālās» partijas mudinās balsot par sevi, jo tās ir par «visu labu». Gaidiet saukļus: «Mēs esam kopā, mēs varēsim, mums vienkārši jāapvienojas, un viss izdosies!»

Algotiem strādniekiem nav nepieciešams apvienoties ar buržuāziskām partijām!

Viņi vēlas mūs izmantot savu politisko mērķu sasniegšanai — tāpēc būsim gudrāki. Ir pienācis laiks kļūt par apzinīgiem strādniekiem. Bet bez teorētiskām zināšanām tas nebūs viegli. Studējot marksismu, jūs varēsiet aizpildīt nepilnības zināšanās par sabiedrības politisko un ekonomisko struktūru, realizēt savas klases intereses un saprast, ka virzība uz bezklases sabiedrību ir nosacīts modelis, nevis utopija (kā to apliecina buržuāziskie filozofi, kuri ir pilnīgi bezspēcīgi Kārļa Marksa mācību priekšā).

Sazinieties, studējiet sabiedrības zinātni.

Apzinīgs strādnieks

 1Obligātā iepirkuma komponents (elektrības) ir Latvijā izveidots mehānisms elektroenerģijas ražotāju atbalstam.

 2K. Markss. F. Engelss. Komunistiskas partijas manifests. Rīga «Liesma» 1979. 47. — 48. lpp. II. Proletārieši un komunisti.