Par nedēļas notikumiem apzinīga strādnieka acīm

Turpinājas parakstu vākšana par Saeimas atlaišanu. Valsts iedzīvotājiem apnika «tautas kalpu» nesodamība un bezatbildīga rīcība, tāpēc viņi pielieto savas likumiskas tiesības. Diemžēl, konkrēto cilvēku maiņa nemainīs darbaļaužu stāvokli. Atkal būs stāsti par «kopīgo labklājību», «sociāli atbildīgo valsti», «nacionālo ideju», bet patiesībā viss kļūs tikai sliktāk, jo kapitālisms — tas ir par naudu, nevis par cilvēkiem.

Ministru prezidents paziņoja, ka Latvijā ir pārāk daudz slimnīcu, bet izglītības un zinātnes ministre, ka pārāk daudz ir augstskolu. Pamatojoties uz šādām runām, var iedomāties, ka Latvijas valdošā šķira grib ļaudis padarīt par slimiem un neizglītotiem, lai vieglāk pārvāldītu tos. Eiropas Komisijas secinājumi par veselības aprūpes sistēmu apstiprina, ka Latvijas medicīna ir dziļajā krīzē un ar neprātīgu finanšu pielietojumu vairs nevar neko uzlabot.

Latvijā darbadevējiem atļāva atlaist invalīdus: biznesam viņu uzturēšana nav izdevīga. Protams, neviens nešaubās, jo kapitālisms — tas ir par naudu. Tuvākajā laikā var gaidīt arī grūtniecības un dzemdību, slimības atvaļinājumu atcelšanu, jo tas arī nav izdevīgi. Sakiet, vai kaut viena partija piedāvāja 100% apmaksāt slīmības lapu no pirmās dienas? Vai darba dienas saisināšanu, saglabājot algu? Vai «deputātu algas koeficienta» atcelšanu? Padomājiet, kāpēc.

Apzinīgs strādnieks