Par vēlēšanām un patieso demokrātiju

Ir brīnišķīgi dzīvot mūsdienu Latvijā, buržuāziskās demokrātijas un daudzpartiju sistēmas periodā. Politiskajā arēnā ir daudz dažādu partiju un apvienību katrai gaumei: liberāļi un konservatīvie, nacionālisti un centristi un daudzi citi. Un ir pat Sociālistiskā partija! Vēliet kuru gribat no kandidātiem deputātos, un viņi Jums nodrošinās gaišu nākotni.

Ja Jūs lasāt manus rakstus, Jūs saprotat, ka visas šīs partijas kalpo valdošās šķiras interesēm — buržuazijai. Neatkarīgi no nosaukuma, jebkura politiskā apvienība, kas šodien dodas uz vēlēšanām, pārstāv ekspluatējošu minoritāti. Un lieta nav nosaukumā, bet gan programmā un darbā. Ja partija ar lepno nosaukumu «sociālistiskā» aicina balsot par buržuāzisko partiju «Saskaņa», vai tad vajadzētu strādājošam cilvēkam uzticēties šādiem cilvēkiem?

Un tagad par pirmsvēlēšanu solījumiem. Jāatceras sekojošais: visu materiālo bagātību rada strādājoša cilvēka darbs. Strādājot ražošanas līdzekļu īpašnieka labā, jebkurš algots darbinieks atstrādā savu algu, nodokļus un, protams, joprojām nes peļņu. Tādējādi mēs, strādnieki, piepildām valsts budžetu. Ko mēs saņemam pateicībā no valdošās klases? Solījumus necelt nodokļus vai aizlāpīt bedrītes asfaltā? Pacelt minimālo algu un piemest naudu ārstiem kopā ar skolotājiem? Smieklīgi nekļūst?

Ar pašorganizācijas palīdzību strādnieki, kas veido lielāko daļu jebkuras valsts iedzīvotāju, spēj pieņemt lēmumus ekonomikas, zinātnes, medicīnas un izglītības jomā. Ja būs vajadzīgas skolas un slimnīcas, tās tiks uzceltas! Nepieciešami skolotāji un ārsti skolām un slimnīcām — viņi tiks apmācīti un nodrošināti ar visu nepieciešamo! Bez «palīdzības» no buržuāzijas, bet ar saviem spēkiem. Galu galā, ja valsts ekonomika ir pakļauta vienam plānam un darbojas kā viena liela ražotne, tad attiecīgi ir vieglāk sadalīt darbaspēku un resursus maksimāla rezultāta sasniegšanai. Un tā būs īstā demokrātija kā darbaļauža vairākuma vara.

Pēc statistikas, vairāk nekā 80% cilvēku pasaulē dodas naidpilnos darbos un dara lietas, kas viņiem nepatīk. Cilvēks neredz jēgu darbam, jo ​​darba rezultāts tiek atsvešināts ražošanas līdzekļu ipašniekam. Un ir pilnīgi savādāk, ja Jūs strādājat sabiedrības labā, kas tieši tāpat strādā uz Jums. Kad pateicoties darbam, cel jaunus bērnudārzus, skolas, atpūtu mājas. Darba laiks samazinās un vairāk laika atliek ģimenei, pašattīstībai, labklājībai; pie šādas sabiedrības struktūras nav krīžu un bezdarba, kas kapitālisma apstākļos ir neizbēgami.

Buržuāziskā demokrātija ir tikai izvēles ilūzija, kuru valdošā šķira par mums jau sen ir izdarījusi. No Jums tikai tiek gaidīts, lai Jūs pazemīgi uzliktu savu parakstu, un tādējādi atzīstu, ka piekrītat apspiešanas un ekspluatācijas turpināšanai.

Apzinīgais strādnieks