Tranzīta slēgšana un Eiropas naudas izsīkšana

Nedēļas notikumi caur apzinīga strādnieka acīm. Nr. 2

Krievijas Federācija novirza savu tranzītu prom no Latvijas ostām. Agresīva Latvijas Republikas retorika un Krievijas oligarhu vēlme nedalīties ar savu peļņu mudināja austrumu uzņēmējus attīstīt savu infrastruktūru. Kā tas ietekmēs mūsu strādājošos? Tas izraisīs darbavietu zaudēšanu, ja valdība nebūs spējīga aizvietot Krievijas tranzītu. Valsts budžets arī zaudēs svarīgu ienākumu avotu, kas izraisīs nodokļu slodzes paaugstināšanu, kā arī negatīvi ietekmēs sociālās aprūpes un pabalstu programmas.

Lidzekļi, kas ir piešķirti no Eiropas Savienības fondiem, arī izsīks. Dēļ tā tautu sagaida nepopulāri «optimizācijas» pasākumi saimniecībā. Valsts vairs nedzēsīs studiju kredītus par darbu sabiedriski svarīgās jomās. No tā izriet, kā augstākā izglītība kļūst par privilēģiju ievērojamai daļai Latvijas iedzīvotāju. Parastu darbinieku bērniem būs krietni grūtāk pārvarēt šo slieksni.

Saiemas deputāti arī ir nolēmuši, ka vieglāk būs pilnīgi atcelt pedagogu algu paaugstināšanas plānus nekā tos realizēt. Ko tas nozīmē no parasto cilvēku skatu punkta? Tas nozīmē tikai to, ka deputāti izpilda tikai savu patieso darbu devēju gribu — lielā biznesa, un visi pieņemtie likumi aizstāvēs tikai viņu intereses, nevis strādājošā vairākuma intereses. Šiem politiķiem pieder vara, un noteiktu likumu pieņemšana vai atcelšana ir ikdienišķa lieta. Proti, pirms vēlēšanām viņi apsolīs, ka viss tiek darīts tautas labā.

Darbaļaudis paši spēj pārvaldīt gan ražošanu, gan valsti. Viņi ar pašu spēkiem spēj uzbūvēt tādu valsti, kas aizstāvēs viņu intereses. Vai tiešām mums vēl ir vajadzīgi parazīti, kas barojas uz tautas un mūsu bērnu rēķina?

Apzinīgs strādnieks