Ziņas no Latgales

RTU Daugavpils studiju un zinātnes centrs

Latvijas Strādnieku frontes aktīvisti no Latgales organizācijas regulāri galvaspilsētai un citiem regioniem ziņo par notiekošo pie sevis. Publicējam šo ziņu kopsavilkumu par pēdējo periodu. Vārds biedriem no Latgales!

Latvijas republikas izveidošanas 102. gadadienas priekšvakarā sabiedrība uzzināja par kārtējo šīs republikas pilsoņu tiesību apspiešanu

RTU Daugavpils filiāles pasniedzējs tika izsaukts universitātes ētikas komisijā par ierakstiem «Facebook», kur viņš kritizējot Latvijas valdību (Latvijas, nevis RTU!). Šogad šī komisija jau bija izsaukusi pasniedzēju Oļegu Verhodubovu līdzīga iemesla dēļ, bet ar pārkāpumiem: izdarot to ar atpakaļejošu datumu un bez saskaņošanas ar viņa priekšnieku.

Kad buržuāzijas kalpi veic šādas darbības, tas norāda uz to, ka kapitālisti baidās no tautas. Un, jo sliktāks kļūst viņu stāvoklis, jo niknāk sistēma centīsies slēpt neapmierinātību. Drīz mēs ne reizi vien dzirdēsim par līdzīgiem RTU pasniedzējiem. Vienīgais veids, kā apturēt «mutu aizvēršanu» ir organizēta darbaļaužu cīņa par savām interesēm.

Daugavpils vicemēram Jānim Lāčplēsim ir ideja!

Daugavpils vicemērs Jānis Lāčplēsis

«Ideja par sabiedrības padomes izveidošanu saņēma pilsētnieku atbalstu — sūtiet savus pieteikumus.»

Ideja izveidot sabiedrisku pilsētas iedzīvotāju padomi, kas izteiktu to intereses, no pirmā acu skatiena var šķist pievilcīga. Iespējams, politiķis, kurš ierosina šādas it kā progresīvas iniciatīvas, atradīs pilsētnieku atbalstu un atsaucību, kā arī, kas ir svarīgi, iegūs papildu punktus priekšvēlēšanu sacīkstēs.

Bet ko īstenībā piedāvā vicemēra kungs?

Kā viņš pats teica: «Es vēlētos uzzināt dažādu iedzīvotāju grupu pārstāvju, cilvēku, kuriem ir pelnīta autoritāte, viedokli.» Tomēr ļaujiet man atgādināt, ka buržuāziskajā valstī autoritāti bauda tikai uzņēmēji, birokrāti, bohēmisti un citi «atlanti», nevis parastie strādnieki, skolotāji vai ārsti, sociālie darbinieki un citi cilvēki, kas sabiedrībai sniedz reālu labumu. Tātad, vai šādas «autoritātes» spēs izteikt vairākuma intereses? Rēķināties ar to būtu ļoti naivi.

Tāpēc neticiet sabiedrisko apvienību skaistām formām, kuras buržuāziskie politiķi jums piedāvā (un priekšvēlēšanu laikā šādi viņu priekšlikumi sāk iznākt ar apskaužamu regularitāti). Atcerieties, ka tikai strādnieku padomju izveide (kas atšķirībā no dažām «sabiedriskajām padomēm» ir patiesais tautas varas orgāns), apvienošanās arodbiedrībās un strādnieku šķiras partijas organizācija var veicināt darbaļaužu interešu īstenošanu, paust sabiedrības vairākuma intereses.

Demokrātija?

Jau 30 gadus no visiem ruporiem Latvijas buržuāziskā valdība sludina par kapitālistiskās sistēmas ētisko un ekonomisko pārākumu. Mūs visur cenšas pārliecināt, ka mūsdienu realitāte ir demokrātija tās labākajā veidā.

Bet kas ir patiesībā?

Nesen kļuva zināms par konditorejas uzņēmuma «Adugs» īpašnieka un uzņēmēja Jāzepa Zukula aizturēšanu apvainojumā par cilvēktirdzniecību, naudas atmazgāšanu un miesas bojājumu nodarīšanu. Strādniekiem no Indijas tika atņemtas pases, un, draudot ar izrēķināšanos, tie tika spiesti strādāt uzņēmumos Līvānos un Ķekavā. Šī situācija kļuva zināma tikai pēc tam, kad policija sāka pārbaudi par izvairīšanos no nodokļu maksāšanas šajā uzņēmumā, un pēc tam, kad Indijas vēstniecība sazinājās ar policiju.

Kas tāds ir Jāzeps Zukuls?

Šai personai bija plaši sakari Latgales politiskajās aprindās, viņš aktīvi attīstīja savu «biznesu» šajā reģionā. 2016. gadā kļuva zināms, ka vēlēšanās Līvānos viņš nodarbojās ar balsu pirkšanu par labu partijai «Saskaņa».

Lasītājiem var likties, ka balsu pirkšana un verdzība nav pareizi, taču šīs parādības ir kapitālistiskās formācijas neatdalāmās «priekšrocības». Cilvēka rīcības tirgus sistēmas ietvaros noteic viņa maks, bet lai to uzpildītu, buržujs ies uz jebkuriem noziegumiem, vai tas būs verdzība, vai slepkavība.