Latvija pakļauta ASV sankcijām, partiju finansējums palielināts

Nedēļas notikumi caur apzinīga strādnieka acīm. Nr. 3

Manuprāt, pagājušajā nedēļā notika vairākas nozīmīgas lietas. Tādēļ, ka naudas valstī kļūst arvien mazāk un mazāk, bet valdošās šķiras apetīti nesamazinās, ostu barotavā notika maiņa. Un tas, ka šis notika ar citas valsts palīdzību, arī ir ļoti nozīmīgi — mūsu valsts kārtējo reizi pierādīja savu nepatstavīgumu. Kāda būs šīs ASV «palīdzības» cena — parādīs laiks. Strādniekiem šī karusele nav svarīga: kā viņi tika ekspluatēti, tā arī tiks.

Nākamais notikums — Saeimas komisija atsakās atlikt partiju finansējuma palielināšanu, neskatoties uz iedzīvotāju prasībām. Spēles «demokrātijā» var oficiāli atzīt par nobeigtām. Valdošā šķira un tās kalpi — deputāti un valdība pieņems tikai tādus likumus un darīs tikai to, kas aizsargās viņu intereses. Tāpēc lūgums aizliegt darbaspēka importu izskatās naivi. It īpaši, kad stāsta, ka ārvalstu strādnieki samazina cenas darba tirgū.

Kamēr cilvēks, kas dzīvo ar savu darbu, nekļūs par savas valsts saimnieku, viņš tiks spiests lūgt mazumus no oligarhiem un firmu saimniekiem, kuri kļūst bagāti, atņemot viņam visu, kuri pērk dārgas mājas un atpūšas kurortos, kuru bērni nestāv rindās pie ārstiem un neredz smagu vecāku dzīvi.

Apzinīgs strādnieks

No Latvijas Strādnieku frontes redakcijas

Pirmais solis strādnieku apvienošanās savu mērķu sasniegšanai ir arodbiedrības dibināšana (vai kaut vai pievienošanās jau esošai). LR likumdošana aizliedz jebkādu cilvēka, kurš izmanto savas tiesības iestāties arodbiedrībā, diskrimināciju. Pat vairāk, stradājošs var nepaziņot darbadevējam par to, ka ir iestājies arodbiedrībā. Latvijā arodbiedrības biedrs nevar tikt atlaists pēc darbadevēja iniciatīvas! Šādu tiesību nav strādniekiem citās valstīt, piemēram, Krievijā. Apvienojoties arodbiedrībās un saņemot aizsardzību no atlaišanas, ir daudz vieglāk aizstāvēt savas tiesības un intereses, panākt pastavīgu dzīves līmeņa, darba apstākļu uzlabošanu, brīvā laika daudzuma palielināšanu.

Par visiem jautājumiem, kas skar arodbiedrības un algotu strādnieku tiesības, vēršaties Latvijas Strādnieku frontē, rākstot e-pastā [email protected]

 1 2019. gada 9. decembrī ASV valsts kase pakļāva sankcijām Ventspils mēru Aivaru Lembergu un viņa aktīvus, tostarp Latvijas lielāko, ziemā nesasalstošu, ostu — Ventspils brīvostu — Red.

 2 10. decembrī pie Ministru Kabineta notika biedrības «NS Taisnīgums» protestakcija pret gastarbaiteru iebraukšanas Latvijā atvieglošanu.

 3 No 2019. gada 1. janvāra šādas tiesības ir personām, kuras ir arodbiedrības biedri vairāk par četriem mēnešiem. Iestājies arodbiedrībā, pagaidi četrus mēnešus — un arodbiedrībai ir tiesības aizsargāt tevi no atlaišanas — Red.