No kā baidās kapitālisti?

Rakstā, kas tika publicēts Delfi portālā, ir stāstīts par to, ka kompānijā «McDonald’s» pirms pāris gadiem izveidoja speciālo slepeno dienestu darbinieku novērojumam, kuri iestājas par algas paaugstināšanu līdz 15 dolāriem stundā. Izspiegošanai izmanto dažādas izsekošanas metodes, tostarp atklāti netikumīgus viltības paņēmienus. Kapitālisma adepti pateiks, ka tas ir «nepareizs uzņēmums, jo sociāli atbildīgs uzņēmējs vienmēr rūpējas par saviem darbiniekiem, regulāri paaugstina algu, piešķir sociālās garantijas». Viss ir mazliet citādi.

Vēl 1939. gadā ASV tika reģistrēta pirmā pretarodbiedrību firma. Jau tad buržuāzija apzinājās par strādnieku apvienošanas draudiem un visādi centās traucēt arodbiedrību izveidošanai. 1990. gados šo firmu darbība nesa miljonus, un pie tādiem «konsultantiem» vērsās līdz divām trešdaļām visu darbadēvēju. Coca-Cola, Mazda, General Electric, Mars — visi bija tādu kompāniju klienti.

Biedri darbaļaudis! Kapitāls tiešām no mums baidās. Tā baidās, ka tērē miljonus, tikai lai nedotu mums apvienoties stiprā spēkā. Mediji un dažādi «eksperti» kliedz par individuālisma pārākumu par kolektīvismu, par to, ka jādomā tikai par savu labumu, lai kļūtu veiksmīgam. Bet darbaļaudis ar savu tiekšanos apvienošanai pierāda pretējo.

Buržuāzijai Latvijā tādi pasākumi pagaidām nav vajadzīgi. Darbaļaudis ir sašķelti, netiecas apvienoties, neapzina savas šķiriskās objektīvās intereses. Šajos apstākļos ekspluatatori ir mierīgi, un draudi, iebiediešanas ir nejēdzīgi.

Apvienojieties un cīnieties! Nav svarīgi, kādas nacionalitātes ir jūsu biedrs un kādā valodā viņš runā — galvenais, ka viņš ir gatavs cīnīties par jūsu kopējām, šķiriskajām interesēm!